قبلاً در فروشگاه ثبت نام نکرده اید؟ثبت نام در فروشگاه

اولین مرکز فروش فرش دستباف در شهرستان تنگستان راه اندازی می شود

سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵350 بازدید کننده

اولین مرکز فروش فرش دستباف در شهرستان تنگستان راه اندازی می شود


رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان تنگستان گفت: اولین مرکز فروش تولیدات بافندگان فرش دستباف این شهرستان راه اندازی خواهد شد.
اولین مرکز فروش فرش دستباف در شهرستان تنگستان راه اندازی می شود

به گزارش "روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر"؛ آزاده محمدی در حاشیه بازدید معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، رئیس اتاق اصناف و رئیس اتحادیه فرش دستباف از واحدهای خانگی فرش دستباف شهرستان تنگستان با اشاره به توانمندی های این شهرستان در حوزه تولید فرش دستباف تأکید کرد: فرش دستباف به عنوان یک تولید و سرمایه ملی باید بطور گسترده تر مورد حمایت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ارتقا جایگاه فرش دستباف نیازمند تحول در نگاه به فرش است، تصریح کرد: نگاههای سنتی در تولید نباید در توزیع و حضور در بازارهای هدف حاکم باشد؛ چراکه این رویکرد در بازارهای جهانی یکی از مشکلات اساسی صنعت فرش است.

محمدی، بیان کرد: در تولید فرش دستباف و صادرات آن باید تنوع رنگ، طرح و اندازه براساس تنوع بازار، خلاقیت و نوآوری و تقاضای مشتری در نظر گرفته شود.

وی با تأکید بر حفظ اصالت و نقش فرش های اصیل ایرانی، اظهار داشت: باید تنوع محصولات صادراتی فرش را در دستور کار سفارش بازارهای بین‌المللی قرار داد.

وی به مشکلات بیمه تأمین اجتماعی بافندگان فرش شهرستان تنگستان اشاره کرد و گفت: از طریق مراجع ذیربط موضوع جهت اخذ سهمیه در حال پیگیری است.

وی اضافه کرد: با رایزنی های صورت گرفته و همچنین پیگیری اتاق اصناف شهرستان تنگستان، اولین مرکز فروش محصولات تولیدی بافندگان این شهرستان راه اندازی خواهد شد.